How Michigan Ranked Teams

Division 8
1. Reading (7-1) beat Springport 46-0.
2. Harbor Beach (8-0) beat Sandusky 41-20.
3. Johannesburg-Lewiston (8-0) beat Frankfort 42-21.
4. Fowler (7-1) lost to Pewamo-Westphalia 41-7.
5. Ubly (7-1) beat Marlette 56-8.
(tie) Breckenridge (7-1) beat Oscoda 35-0.
7. Clarkston Everest Catholic (7-0) beat Royal Oak Shrine 27-14.
8. White Pigeon (7-1) beat Mendon 8-6.
9. Adrian Lenawee Christian (7-1) beat Muskegon Heights 64-6.
(tie) Mendon (6-2) lost to White Pigeon 8-6.
Division 7
1. New Lothrop (8-0) beat Otisville Lakeville, forfeit.
2. Jackson Lumen Christi (8-0) beat Battle Creek Pennfield 49-14.
3. Pewamo-Westphalia (8-0) beat Fowler 41-7.
4. Schoolcraft (8-0) beat Watervliet 54-0.
5. Clinton (8-0) beat Adrian Madison 58-21.
6. Cassopolis (8-0) beat Eau Claire 48-6.
7. Iron Mountain (8-0) beat L’Anse 51-6.
8. Beal City (7-1) lost to McBain 27-0 .
9. Riverview Gabriel Richard (8-0) beat Allen Park Cabrini 44-3.
10. Beaverton (8-0) beat Gladwin 42-0.
(tie) Cass City (7-1) beat Reese 46-0.
Division 6
1. Monroe St. Mary Catholic Central (7-1) beat Monroe Jefferson 48-10.
2. Ithaca (7-1) beat St. Charles 48-6.
3. Niles Brandywine (8-0) beat Parchment 57-35.
4. Ravenna (6-2) lost to Muskegon Oakridge 27-0.
5. Montrose (7-1) beat Byron 50-19.
6. Maple City Glen Lake (7-1) beat Charlevoix 42-18.
7. Grass Lake (7-1) beat Manchester 25-8.
8. Warren Michigan Collegiate (7-1) beat Chandler Park 44-8.
9. Hemlock (6-2) beat Saginaw Nouvel 28-14.
10. Flint Hamady (6-1) idle.
Division 5
1. Muskegon Oakridge (8-0) beat Ravenna 27-20.
2. Portland (7-1) lost to Mason 21-17 .
3. Kingsley (8-0) beat Cheboygan Area 43-16.
4. Frankenmuth (8-0) beat Birch Run 46-0.
5. Olivet (7-1) lost to Williamston 35-28.
6. Lansing Catholic (7-1) beat Fowlerville 56-7.
7. Marine City (8-0) beat Marysville 34-3.
8. Hopkins (8-0) beat Wyoming Kelloggsville, forfeit.
9. Saginaw Swan Valley (6-2) beat Essexville Garber 8-0.
10. Kingsford (4-4) lost to Menominee 47-8.
Division 4
1. Detroit Country Day (8-0) beat Haslett 58-6.
2. Paw Paw (8-0) beat South Haven 56-0.
3. Muskegon Orchard View (8-0) beat Hesperia 50-0.
4. Grand Rapids Catholic Central (7-1) beat Grand Rapids West Catholic 55-0.
5. Milan (8-0) beat Carleton Airport 20-6.
6. Escanaba (6-2) lost to Traverse City Central 62-7.
7. Goodrich (6-2) lost to Fenton 42-21.
8. Pontiac Notre Dame Prep (7-1) beat Detroit Public Safety 56-12.
9. Fowlerville (6-2) lost to Lansing Catholic 56-7 .
10. Ortonville Brandon (7-1) beat Flint Kearsley 38-26.
Division 3
1. Muskegon (8-0) beat Mona Shores 53-0.
2. Edwardsburg (8-0) beat Allegan 63-20.
3. Byron Center (8-0) beat Hudsonville Unity Christian 33-20.
4. Chelsea (8-0) beat Tecumseh 41-0.
5. Orchard Lake St. Mary’s (7-1) beat Dearborn Divine Child 42-0.
6. Mount Pleasant (6-2) lost to Midland Dow 13-12.
7. Zeeland West (7-1) beat Zeeland East 34-14.
8. River Rouge (7-1) beat Detroit Catholic Central 16-3.
9. Mason (8-0) beat Portland 21-17.
10. Coldwater (6-2) lost to Battle Creek Harper Creek 60-14.
Division 2
1. Midland (8-0) beat Bay City John Glenn 56-0.
(tie) Oak Park (7-1) beat Troy Athens 41-6.
3. Walled Lake Western (7-1) beat Walled Lake Northern 35-10.
4. Muskegon Mona Shores (6-2) lost to Muskegon 53-0.
5. Birmingham Groves (7-1) beat Birmingham Seaholm 35-14.
6. Detroit King (6-2) beat Detroit Renaissance 42-9.
7. Livonia Franklin (6-2) lost to Belleville 39-29.
8. Grosse Pointe South (7-1) beat Grosse Point North 42-0.
9. Warren De La Salle (5-3) beat University of Detroit Jesuit 17-7.
(tie) Traverse City Central (7-1) beat Escanaba 62-7.
Division 1
1. Clinton Township Chippewa Valley (8-0) beat Romeo 21-17.
2. Belleville (8-0) beat Livonia Franklin 39-29.
3. Rockford (7-1) lost to Grandville 30-3.
4. West Bloomfield (7-1) beat Oxford 48-0.
5. Dearborn Fordson (7-1) beat Dearborn 38-10.
6. Lake Orion (7-1) beat Clarkston 55-21.
7. Saline (7-1) beat Ann Arbor Pioneer 56-13.
8. Brownstown Woodhaven (8-0) beat Trenton 42-21.
9. Plymouth (7-1) beat Canton Salem 49-0.
10. Grandville (7-1) beat Rockford 30-3.
Division 8 Player
1. Morrice (7-1) lost to Crystal Falls Forest Park 22-14.
2. Powers North Central (8-0) beat Carney-Nadeau 68-8.
3. Colon (8-0) beat Litchfield 61-0.
4. Pickford (7-1) beat Rapid River 54-28.
5. Deckerville (8-0) beat Kingston 42-34.