Friday’s Scores

BOYS PREP BASKETBALL=

Bessemer 62, L’Anse 55

Chassell 71, Lake Linden-Hubbell 53

Detroit Loyola 67, Detroit Cristo Rey 56

Eben Junction Superior Central 39, Stephenson 34

Marshall Academy 60, Ann Arbor Rudolf Steiner 46

Memphis 49, Clinton Township Clintondale 46

Munising 73, Manistique 40

Norway 60, Rapid River 57

Ontonagon 84, Baraga 48

Painesdale Jeffers 49, Dollar Bay 47

Paw Paw 68, Sturgis 59

Petoskey 84, Gaylord 50

Rochester 51, Royal Oak 49

Southfield A&T 70, Troy 65

Summit Academy North 74, Detroit Denby 32

GIRLS PREP BASKETBALL=

Division 1=

Championship=

District 1=

Marquette 49, Traverse City Central 35

District 2=

Midland Dow 52, Midland 41

District 3=

Flint Carman-Ainsworth 63, Saginaw Heritage 45

District 4=

Davison 48, Grand Blanc 36

District 5=

Clarkston 58, Rochester Adams 49

District 6=

West Bloomfield 59, Auburn Hills Avondale 48

District 7=

Walled Lake Western 45, Walled Lake Central 21

District 8=

Hartland 64, Howell 46

District 9=

Rockford 56, Grand Rapids Forest Hills Northern 43

District 10=

East Grand Rapids 56, East Kentwood 53

District 11=

Hudsonville 60, Jenison 49

District 12=

Muskegon Reeths-Puffer 58, Muskegon 48

District 13=

Portage Central 46, Kalamazoo Central 26

District 14=

Battle Creek Central 35, Battle Creek Lakeview 34

District 15=

East Lansing 44, DeWitt 24

District 16=

Holt 66, Jackson 52

District 17=

Brighton 63, South Lyon East 46

District 18=

Saline 50, Ann Arbor Huron 44

District 19=

Plymouth 51, Salem 31

District 21=

Bedford 57, Gibraltar Carlson 20

District 22=

Riverview 67, River Rouge 51

District 23=

Dearborn 39, Dearborn Heights Crestwood 34

District 24=

Detroit Cass Tech 55, Detroit King 53

District 25=

Farmington Hills Mercy 66, North Farmington 40

District 26=

Bloomfield Hills Marian 50, Royal Oak 39

District 27=

Detroit Renaissance 56, Detroit Mumford 42

District 28=

Grosse Pointe North 45, Grosse Pointe South 40

District 29=

Utica Eisenhower 47, Rochester 47

District 30=

Utica Ford 28, Warren Regina 12

District 31=

St. Clair Shores Lakeview 50, L’Anse Creuse 24

District 32=

Macomb Dakota 46, Port Huron 29

Division 2=

Championship=

District 33=

Escanaba 52, Gladstone 48

District 34=

Sault Ste Marie 58, Kingsley 43

District 35=

Cadillac 35, Big Rapids 31

District 36=

Standish-Sterling 68, Clare 49

District 37=

Portland 49, Stanton Central Montcalm 32

District 38=

Freeland 64, Bay City John Glenn 38

District 39=

Frankenmuth 66, Bridgeport 29

District 40=

Chesaning 44, Ovid-Elsie 26

District 41=

Spring Lake 57, Montague 47

District 42=

Newaygo 49, Sparta 30

District 43=

Grand Rapids West Catholic 60, Holland Christian 48

District 44=

Grand Rapids Christian 47, Grand Rapids Catholic Central 34

District 45=

Three Rivers 48, Edwardsburg 37

District 46=

Hamilton 42, Coloma 25

District 47=

Grand Rapids South Christian 58, Wayland Union 41

District 48=

Battle Creek Harper Creek 43, Plainwell 30

District 49=

Haslett 39, Williamston 37

District 50=

Marshall 46, Charlotte 28

District 51=

Parma Western 45, Eaton Rapids 34

District 52=

Ida 52, Tecumseh 41

District 53=

Flat Rock 52, Carleton Airport 50

District 54=

Dearborn Divine Child 58, Ann Arbor Gabriel Richard 50

District 55=

Dearborn Heights Annapolis 47, Dearborn Henry Ford Academy 33

District 57=

St. Catherine 53, Redford Union 13

District 58=

Detroit Cody 63, Detroit Comm & Media Arts 34

District 59=

Warren Lincoln 52, Ferndale University 36

District 60=

Harper Woods Chandler Park Academy 69, St. Clair Shores South Lake 13

District 61=

Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 32, Pontiac Notre Dame Prep 26

District 62=

Marine City 54, Algonac 47

District 63=

Imlay City 43, Marysville 29

District 64=

Lake Fenton 62, Goodrich 55

Division 3=

Championship=

District 65=

Calumet 52, Hancock 47, 2OT

District 66=

Westwood 48, Negaunee 44

District 67=

Charlevoix 55, Johannesburg-Lewiston 31

District 68=

Oscoda 59, Lincoln-Alcona 47

District 69=

Maple City Glen Lake 69, Traverse City St. Francis 52

District 70=

Manton 26, Lake City 17

District 71=

Pinconning 49, Farwell 28

District 72=

Hart 50, Evart 38

District 73=

Muskegon Western Michigan Christian 59, Saugatuck 40

District 74=

Kent City 43, Morley-Stanwood 37

District 75=

Ithaca 54, Blanchard Montabella 23

District 76=

Pewamo-Westphalia 54, Grandville Calvin Christian 19

District 77=

Niles Brandywine 73, Decatur 25

District 78=

Gobles 42, Bloomingdale 32

District 79=

Kalamazoo Hackett 44, Kalamazoo Christian 27

District 80=

Schoolcraft 38, Centreville 31

District 81=

Byron 49, Laingsburg 29

District 82=

Jackson Lumen Christi 38, Leslie 30

District 83=

Bronson 31, Quincy 26

District 84=

Michigan Center 47, Brooklyn Columbia Central 35

District 85=

Sand Creek 59, Adrian Madison 23

District 86=

Blissfield 58, Erie-Mason 42

District 87=

Ypsilanti Arbor Preparatory 59, Whitmore Lake 18

District 88=

Ecorse 53, Gabriel Richard Catholic 31

District 89=

Dearborn Advanced Technology 48, Detroit Voyageur 30

District 90=

Grosse Pointe Woods University Liggett 49, Detroit Pershing 47

District 91=

Royal Oak Shrine 60, Madison Heights Bishop Foley 43

District 92=

Rochester Hills Lutheran Northwest 59, Mount Clemens 35

District 93=

Sandusky 36, Brown City 25

District 94=

Flint Hamady 47, Flint Beecher 21

District 95=

Hemlock 52, Reese 44

District 96=

Bad Axe 47, Cass City 31

Division 4=

Championship=

District 97=

L’Anse 39, Ewen-Trout Creek 34

District 98=

Baraga 52, Chassell 26

District 99=

Carney-Nadeau 44, North Dickinson 33

District 101=

Engadine 55, Rudyard 49

District 102=

St. Ignace LaSalle 74, Pickford 49

District 103=

Mackinaw City 41, Harbor Light Christian 25

District 104=

Posen 47, Hillman 43

District 105=

Bellaire 44, Gaylord St. Mary 22

District 106=

Suttons Bay 45, Lake Leelanau St. Mary 37

District 107=

Onekama 44, Frankfort 37

District 108=

McBain Northern Michigan Christian 48, Walkerville 34

District 109=

Mio-Au Sable 31, Hale 30

District 110=

Mount Pleasant Sacred Heart 57, Vestaburg 32

District 111=

Saginaw Nouvel 65, Saginaw Arts and Science 35

District 112=

Ubly 42, Kingston 31

District 113=

Fruitport Calvary Christian 35, Muskegon Catholic Central 30

District 114=

Martin 47, Zion Christian 18

District 115=

St. Joseph Michigan Lutheran 54, New Buffalo 27

District 116=

Colon 52, Mendon 39

District 117=

Calhoun Christian 35, Athens 33

District 118=

Camden-Frontier 50, Hillsdale Academy 44

District 119=

Litchfield 48, North Adams-Jerome 35

District 120=

Fowler 42, Portland St. Patrick 34

District 121=

Adrian Lenawee Christian 49, Plymouth Christian 38

District 122=

Allen Park Inter-City Baptist 69, Detroit Southeastern 26

District 123=

Westland Huron Valley Lutheran 48, Lutheran Westland 40

District 124=

Southfield Christian 43, Livingston Christian 28

District 125=

Marine City Cardinal Mooney 26, Sterling Heights Parkway Christian 23

District 126=

Waterford Our Lady 55, Auburn Hills Oakland Christian 52

District 127=

Burton Genesee Christian 52, Genesee 47, OT

District 128=

Deckerville 60, Peck 36

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/