Friday’s Scores

BOYS PREP BASKETBALL=

Division 1 District 1=

Championship=

Marquette 52, Gaylord 40

Division 1 District 2=

Championship=

Midland 63, Mount Pleasant 52

Division 1 District 3=

Championship=

Saginaw 64, Saginaw Heritage 58

Division 1 District 5=

Championship=

Howell 55, Linden 49

Division 1 District 6=

Championship=

Oxford 39, Lake Orion 32

Division 1 District 7=

Championship=

Orchard Lake St. Mary’s 50, Bloomfield Hills 41

Division 1 District 8=

Championship=

Milford 45, Walled Lake Northern 43

Division 1 District 9=

Championship=

Muskegon 64, Muskegon Reeths-Puffer 54

Division 1 District 10=

Championship=

Hudsonville 63, Grandville 51

Division 1 District 12=

Championship=

Grand Rapids Northview 76, Grand Rapids Forest Hills Northern 75, 2OT

Division 1 District 14=

Championship=

Coldwater 55, Richland Gull Lake 48

Division 1 District 15=

Championship=

DeWitt 57, Lansing Waverly 43

Division 1 District 17=

Championship=

Ann Arbor Skyline 61, Brighton 41

Division 1 District 18=

Championship=

Detroit Catholic Central 44, Northville 41

Division 1 District 19=

Championship=

Ypsilanti Lincoln 61, Saline 49

Division 1 District 20=

Championship=

Wayne Memorial 55, Canton 50

Division 1 District 21=

Championship=

Brownstown Woodhaven 61, Temperance Bedford 43

Division 1 District 22=

Championship=

Wyandotte Roosevelt 47, Lincoln Park 43

Division 1 District 24=

Championship=

Dearborn 50, Livonia Franklin 42

Division 1 District 27=

Championship=

Warren De La Salle 57, Warren Woods Tower 39

Division 1 District 28=

Championship=

Birmingham Brother Rice 55, Berkley 34

Division 1 District 29=

Championship=

Troy 61, Utica 51

Division 1 District 30=

Championship=

Clinton Township Chippewa Valley 39, Sterling Heights Stevenson 36

Division 1 District 31=

Championship=

Roseville 62, Fraser 32

Division 1 District 32=

Championship=

Fair Haven-Anchor Bay 54, Macomb Dakota 49

Division 2 District 33=

Championship=

Escanaba 80, Gladstone 62

Division 2 District 34=

Championship=

Boyne City 54, Kingsley 36

Division 2 District 35=

Championship=

Ludington 35, Cadillac 29

Division 2 District 36=

Championship=

Standish-Sterling 57, Clare 47

Division 2 District 38=

Championship=

Essexville Garber 67, Freeland 53

Division 2 District 40=

Championship=

Flint Powers 53, Corunna 41

Division 2 District 41=

Championship=

Muskegon Orchard View 55, Spring Lake 53

Division 2 District 44=

Championship=

Grand Rapids South Christian 68, Grand River Prep 38

Division 2 District 45=

Championship=

Hudsonville Unity Christian 67, Hamilton 31

Division 2 District 46=

Championship=

Benton Harbor 54, Stevensville Lakeshore 43

Division 2 District 47=

Championship=

Three Rivers 41, Paw Paw 39

Division 2 District 48=

Championship=

Otsego 70, Hastings 45

Division 2 District 50=

Championship=

Ionia 53, Portland 40

Division 2 District 51=

Championship=

Haslett 36, Williamston 33

Division 2 District 52=

Championship=

Parma Western 58, Michigan Center 52

Division 2 District 53=

Championship=

Chelsea 46, Onsted 32

Division 2 District 56=

Championship=

Dearborn Divine Child 50, Detroit Cody 37

Division 2 District 60=

Championship=

Ferndale 81, Warren Lincoln 56

Division 2 District 61=

Championship=

Pontiac 75, Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood 59

Division 2 District 62=

Championship=

Goodrich 82, Imlay City 51

Division 2 District 63=

Championship=

Croswell-Lexington 51, Almont 42

Division 3 District 66=

Championship=

Negaunee 49, Gwinn 47

Division 3 District 67=

Championship=

Charlevoix 52, Indian River-Inland Lakes 34

Division 3 District 68=

Championship=

Traverse City St. Francis 59, Maple City Glen Lake 44

Division 3 District 69=

Championship=

Oscoda 51, Johannesburg-Lewiston 43

Division 3 District 73=

Championship=

Hart 60, Hesperia 31

Division 3 District 74=

Championship=

Grand Rapids NorthPointe Christian 60, North Muskegon 49

Division 3 District 76=

Championship=

Pewamo-Westphalia 32, Carson City-Crystal 14

Division 3 District 78=

Championship=

Cassopolis 67, Centreville 55

Division 3 District 79=

Championship=

Schoolcraft 62, Bloomingdale 24

Division 3 District 80=

Championship=

Union City 41, Bronson 38

Division 3 District 81=

Championship=

Hanover-Horton 77, Quincy 42

Division 3 District 82=

Championship=

Dansville 73, Bath 44

Division 3 District 83=

Championship=

Jackson Lumen Christi 56, Manchester 40

Division 3 District 84=

Championship=

Adrian Madison 71, Brooklyn Columbia Central 60

Division 3 District 85=

Championship=

Erie-Mason 56, Petersburg Summerfield 46

Division 3 District 86=

Championship=

Ypsilanti Arbor Preparatory 59, Ann Arbor Greenhills 58, OT

Division 3 District 87=

Championship=

Riverview Gabriel Richard 60, Ecorse 50

Division 3 District 88=

Championship=

Detroit Loyola 81, Detroit Jalen Rose 43

Division 3 District 89=

Championship=

Detroit Edison(DEPSA) 104, Detroit Public Safety 68

Division 3 District 90=

Championship=

Madison Heights Madison 73, Detroit Pershing 71

Division 3 District 91=

Championship=

Clinton Township Clintondale 54, Mount Clemens 44

Division 3 District 92=

Championship=

Capac 53, Marlette 51

Division 3 District 94=

Championship=

Ithaca 52, New Lothrop 22

Division 3 District 95=

Championship=

Millington 52, Reese 49

Division 3 District 96=

Championship=

Unionville-Sebewaing 46, Bad Axe 30

Division 4 District 99=

Championship=

Crystal Falls Forest Park 59, Powers North Central 54

Division 4 District 100=

Championship=

Munising 53, Rapid River 38

Division 4 District 103=

Championship=

Pellston 92, Mackinaw City 65

Division 4 District 104=

Championship=

Posen 93, Wolverine 42

Division 4 District 105=

Championship=

Central Lake 77, Ellsworth 76

Division 4 District 107=

Championship=

Frankfort 43, Bear Lake 26

Division 4 District 109=

Championship=

Big Rapids Crossroads Charter Academy 55, Mount Pleasant Sacred Heart 52

Division 4 District 114=

Championship=

Wyoming Tri-unity Christian 58, Martin 40

Division 4 District 116=

Championship=

Marcellus Howardsville Christian 95, Kalamazoo Phoenix 57

Division 4 District 117=

Championship=

Athens 56, Battle Creek St. Philip 44

Division 4 District 121=

Championship=

Adrian Lenawee Christian 67, Britton-Deerfield 51

Division 4 District 127=

Championship=

Burton Genesee Christian 58, Flint International 48

GIRLS PREP BASKETBALL=

Coleman 75, Ashley 7

Detroit Renaissance 33, Royal Oak Shrine 25

Mason County Eastern 35, Mesick 30

St. Clair Shores Lakeview 65, Sterling Heights Parkway Christian 13

___

Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/